DKP hurda nedir sorusu özellikle DKP hurda fiyatları göz önüne alındığında merak edilen bir konu oluyor. Demir çelik sektöründe söz konusu hurda fiyatları olduğunda, en çok öne çıkan ve pahalı olan tür de bilindiği gibi DKP hurda türleri.

DKP Hurda Nedir? DKP Ne Demek?

DKP hurdayı kısaca tanımlamak gerekirse, genellikle düşük miktarda fosfor ve kükürt içeren, oksitlenmemiş, imalat sanayi – imalat artığı tip hurda diyebiliriz. DKP hurdayı diğerlerinden ayıran birinci faktör ise kullanılmamış malzeme olmasıdır. Bu sebeple imalat artığı hurdalar, beyaz eşya ya da otomotiv sektöründen çıkan hurdalar, flanş parçaları yoğunlukla DKP türde olmaktadır.

Oksitlenme bulundurmayan, alaşım içermeyen DKP hurdalar en kaliteli tipteki hurda olarak bilinirler. Kıyılarak kırpıntı hale getirilen, imalat fazlası demirler ve lazer kesimi artık hurdaları DKP türüne birer örnektir.

Bir diğer detay ise ölçü, ağırlık ve ebatlarla ilgilidir. DKP hurda çok büyük parçalardan (300-400kg’yi aşan) oluşmamalı, aynı zamanda uzunluk ölçüleri de belli oranlarda (en fazla yarım metre gibi) olmalıdır.

DKP hurda fiyatlarıyla ilgili buradan bilgi alabilirsiniz, imalat artığı hurdalarınıza fiyat isteyebilirsiniz.